Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koszt pierwszego przeglądu w ASO

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Witam, ja zawsze do aso jade ze swoimi filtrami i swoim olejem, ostatnio na przeglądzie F2 1.4 TDI 45 000 zapłaciłem 320 zł - dodatkowo wymienili płyn hamulcowy i dolali chłodniczego. Patrząc na cennik to za O2 FL tak samo powinienem zapłacić. W F2 pierwszy filt paliwa wymieniłem po 33 000 km - autko nie miało mocy i szarpało powyżej 130 km/h - SKODA zaleca wymiane po 60 000 km, teraz wymieniam co każdą wymianę oliwy.
    Była F2 1.4 TDI 2009.

    Komentarz


    • #27
      I ja cos dorzucę od siebie. ASO mają różne stawki za roboczogodzine. Wg ich wytycznych serwis olejowy kosztuje np. 0.8rbh, przegląd po 30 000 1.6rbh, zaś po 60 000 - 2.2 rbh. Dodatkowo - wymiana filtra pyłkowego 0.3 rbh, wymiana filtra paliwa 0.3 rbh, wymiana kazdej zarowki 0.1 rbh.

      Cenę za robociznę liczy się mnożąc ilość rbh przez stawkę za roboczogodzinę. A stawki są różne..... Ja w ASO gdzie kupowałem dostałem ofertę 150 zł. Śliwka w Sosnowcu pracuje po 120 zł, Auto-Wimar w Warszawie po 190 zł, ale widziałem też ASO pracujące po 220 zł. Stąd różnice w cenie robociźnie. Polecam przed przeglądem zapytać o cene za roboczogodzinę, rabaty na części i cenę za litr oleju - nierzadko zdarza się że i po 65 zł/l liczą. Ew. olej własny.

      Ja za 1 przegląd nie zamierzam płacić więcej niż 200 zł - z materiałami własnymi przyjadę.

      Komentarz


      • #28
        Ja robiłem przegląd na 15 000 w ASO Carsed Stojadła/Mińsk Maz. Wymiana oleju Elf 5W30 505.01 4,5 L+ 1 L na dolewki, filtr oleju, filtr powietrza i zapłaciłem 521,12 pln.
        Kiedyś były Octavie. Obecnie Toyota Auris TS FL 1.6 Valvematic i Toyota Yaris III 1.0 VVTi.

        Komentarz


        • #29
          Zamieszczone przez Philu
          Ja robiłem przegląd na 15 000 w ASO Carsed Stojadła/Mińsk Maz. Wymiana oleju Elf 5W30 505.01 4,5 L+ 1 L na dolewki, filtr oleju, filtr powietrza i zapłaciłem 521,12 pln.
          Ja ostatnio takze przeglad z wymianą oleju, filtru oleju, przeglądu inst gazowej, wymianie filtru fazy itd koszt 640, poczatkowo ok 750-770 chyba miało być, za OCP zeszli na ok 640. czytajac innych opinie, troche drogo ( Olej Shell Ultra Extra 5W30 z beczki ok.68PLN/L
          OI Combi 1.6 LPG BFQ

          Komentarz


          • #30
            Zamieszczone przez EFENDI
            ( Olej Shell Ultra Extra 5W30 z beczki ok.68PLN/L
            I tutaj pojechali..... ok 350 zł za sam olej.... Lekka przesada. Poza tym jeśli masz LPG, to wlali ci olej ze specyfikacją Long Life (504.00/507.00) co nie ma sensu, gdyż mając LPG i tak wymieniasz go co 15 000. Widać - muszą na czymś zarobić. Najlepiej jest na niewiedzy klienta.

            Komentarz


            • #31
              Ile zapłaciliście za przegląd w ASO przy 30 000 km Śkoda Octavia 2 tour combi 1.6 z lpg

              Komentarz


              • #32
                Może i ja dodam coś od siebie, podobnie jak przedmówcy mój Szkodnik ma pierwszy (i raczej ostatni...) serwis za sobą. Do serwisu wybrałem się zaopatrzony w Olej Castrol Edge, filtr powietrza oraz oleju Bosch, za które zapłaciłem 235 zł. Koszt rbh w moim przypadku wyniósł 180 zł (Skoda Zimny - Łódź), co w ostatecznym rozrachunku dało około 380 zł, czyli w sumie 615 zł. :shock:
                SPRZEDAJĘ

                www.wsercupolska.org
                http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php...&hilit=dioda83

                Komentarz


                • #33
                  Mój przegląd 15kkm przypadł w połowie marca. Nie brałem ze sobą żadnych gratów. Wstępna wycena serwisu olejowego i przeglądu instalacji LPG - 500 PLN wg zlecenia.
                  Po wszystkim okazało się, że wyszło trochę mniej. Żeby wrzucić dokładną kwotę, musiałbym pogrzebać za fakturą.
                  Przegląd robiony w MKT Serwis Wola Mielecka (Mielec). Auto było kupowane właśnie tam, więc możliwe, że po cichu naliczyli jakiś rabat :wink: Podczas wypytywania anonimowo przez telefon śpiewali w okolicach 700 PLN ze wszystkim :roll:
                  Był: Opel Astra F 1.4 MPI
                  Jest: Skoda Octavia II FL 1.6 MPI + LPG http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...295074#1295074
                  Będzie: ?

                  Komentarz


                  • #34
                    Zamieszczone przez fajny52
                    Ile zapłaciliście za przegląd w ASO przy 30 000 km Śkoda Octavia 2 tour combi 1.6 z lpg

                    Ok 240 zł. materialy własne.

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X